TABORES PAMATSKOLĀ SVINĒJA EIROPAS DIENU

9.maiju visā Eiropā svin kā Eiropas dienu. Latvijā visā valstī jau trešo gadu pēc kārtas skolēni piedalās eksāmenā par Eiropas Savienības vēsturi, darbību un turpmākajiem mērķiem. Arī Tabores pamatskolas skolēni ņēma dalību un kārtoja šo eksāmenu. Taču vispirms bibliotēkas vadītāja Ilga Kipļuka bibliotekārās stundas ietvaros pastāstīja 7.-9.klases skolēniem par Eiropas Savienības vēsturi, darbību, mērķiem un jauniešu iespējām. Mācībstundas nobeigumā skolēni piedalījās viktorīnā, lai nostiprinātu iegūtās zināšanas. Tad skolēni droši uzsāka pildīt Eiropas eksāmenu skolas datorzālē. Šo visu pasākumu atbrauca nofilmēt viesi no Latgales Reģionālās Televīzijas. Pēc eksāmena skolēni sniedza interviju par savām izjūtām un ieguvumiem, ko tie saņēma no šī pasākuma. Vakara ziņās LTV1 kanālā bija iespēja arī noskatīties uzņemto sižetu. Gan skolas direktorei Valentīnai Vavžiņakai, gan bibliotēkas vadītājai tas bija ļoti emocionāls mirklis, jo šogad skolu diemžēl slēgs.

Pēc eksamēna visi skolēni savos e-pastos saņēma no Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atzinību par piedalīšanos, kas bērnus patīkami iepriecināja.

Bibliotēkas vadītāja sadarbojoties ar skolu, kas turpmāk apvienosies ar kaimiņu pagasta skolu, cer arī nākamgad mudināt skolēnus svinēt Eiropas dienu, lai tā kļūtu par labu un interesantu tradīciju. Ir ļoti svarīgi, lai jaunieši apzinātos sevi par Eiropas pilsoņiem un zinātu savas iespējas, tiesības un pienākumus.

 

Saite uz nofilmēto sižetu:

http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/09.05.2016-tabores-pamatskola-svin-eiropas-dienu.id71675/