Tabores pagasta svētki.

2018.gada 15.septembrī izskanēja septītie Tabores pagasta svētki, kas tapa ar simbolisku nosaukumu “100 gadi dziesmās un dejās” un bija veltīti gan Latvijas simtgadu Jubilejai, gan 2018. gada vasarā izskanējušiem Latvijas Dziesmu un deju svētkiem.

Svētku programma tika sastādīta tā, lai katrs to dalībnieks varētu iekļauties dejas sensenos laikos, kad Tabores muižā skanēja balles mūzika un dejotāji griezās valša, padegrāsa un polkas ritmos, un turpināt iepazīt mūzikas stilu attīstību ar pieaicināto kolektīvu starpniecību – tika dejotas latviešu tautas dejas, modernās dejas, kā arī dziedātas sirdsmīļas dziesmas.

Pagasta svētku programma tika uzsākta ar svinīgo polonēzi, dejotāju priekšgalā uz deju laukuma svinīgi uznāca Tabores pagasta pārvaldes vadītāja Vija Pļaskota ar vīru un Tabores kultūras pasākumu organizatore Maruta Kuzmina ar vīru. Dejot turpināja Jeļenas Posternakas vadītais deju kolektīvs.

Svētku dalībniekus priecēja Sventes deju kolektīvs ”Ezerzvani” ar jautrajām tautas dejām, Nīcgales deju kolektīvs “Rodeo meitenes” dejoja moderno deju ritmos, Silenes deju kolektīvs “Tornado” priecēja jautrajā disko stilā, Tabores pagasta interešu grupa “Talantu vācelīte” priecēja klātesošus ar tautas dejam, modernajām dejām un jauko dziesmiņu Lapacku ģimenes māsu izpildījumā, kā arī visi klātesošie varēja dziedāt līdzi Tabores pagasta  izpildītājai Inesei Ģermanovičai.

Koncerta noslēgumā Tabores pagasta iedzīvotāji sagatavoja koncerta dalībniekiem īpašu pārsteigumu – mēneša laikā pirms svētkiem 10 pāri no Tabores pagasta mācījas dejot  polonēzi, padegrāsu, padekatoru un polku Jeļenas Posternakas vadībā. Koncertu noslēdza tieši šo deju ritmi pašu Tabores iedzīvotāju skaistajā sniegumā.

Pēc pasākuma notika kopīga bildēšanās veltīta Latvijas valsts simtgadei, viesi varēja izbaudīt svētku ēdienu – Dārzeņu sautējumu, ābolu pīrāgu un ābolu dzērienu, bērni izklaidējās piepūšamajās atrakcijās, bet pieaugušie dejoja zaļumballē un baudīja svētku uguņošanu.

Tabores pagasta pārvalde izsaka pateicību Daugavpils novada domei,  Biogāzes stacijai un Zojai Kvederei par atbalstu svētku rīkošanā.

Pateicamies visiem par jauko kopā būšanu, par to, ka mēs visi ar dziesmu sirdī un dejas solī  skaisti virzāmies mūsu Latvijas valsts Simtgades svētkos!