Masļeņica Tabores pagastā

Masļeņica ir viens no skanīgākajiem, jautrākajiem un „garšīgākajiem” slāvu tautas svētkiem, kuri mūsdienu kalendārā ir atnākuši no seniem laikiem. Ir zināms, ka galvenā no kuriem ir pankūku cepšana, ciemos iešana un līksmošanās. Masļeņicas galvenais cienājums ir pankūkas. Tās tika ceptas un ēstas lielos daudzumos, bet svētku kulminācija ir Masļeņicas izbāžņa sadedzināšana. No salmiem vai lupatām tika izgatavots simbolisks Ziemas izbāznis, ietērpts sieviešu drēbēs un nosaukts par Masļeņicu.
Arī mūsu pagastā Masļeņicu nosvinēja 26. februārī. Diez vai šajā dienā Ziema ( L.Sirokvašina), kura atnāca uz svētkiem, gribēja atvadīties un doties prom, jo ārā ļoti  putināja sniegs. Šī laika apstākļi neietekmēja uz iedzīvotāju velmes atnākt uz pasākumu un kopā līksmoties. Protams, ka bija arī ļauņie spēki ( Bailes, Saaukstēšanās un Klepus), kuri negribēja, lai pie cilvēkiem atnāktu Pavasaris. Bet kā ir dabā- vienmēr pēc Ziemas nāk Pavasaris(T.Boikova). Viesus scenārija laikā priecēja ar savu uzstāšanos viesi-Krievu kultūras centra deju kolektīvs “ Uzori” un vokālais kolektīvs” Slavjanka”.
Kāda  var būt Masļeņica bez pankūkām un bez karstas tējas ? Visi varēja pagaršot visu, ko pagatavoja mūsu iedzīvotāja Larisa Žodžika. Un tad sākās jautras rotaļas, kuru laikā visi varēja cīnīties ar siena maisiem , stāvot  uz baļķa, noteikt dažādās aktivitātēs visstiprākos un veiklākos, minēt mīklas. Izdedzinājām salmu lelli un ugunskurā izdega bēdas, slimības, trucīgums un nelaimes! Lai tagad ātrāk atnāk pavasaris un siltāk spīd saulīte.