2019.gada 10.martā Tabores pagasta estrādē notika jautrie ziemas pavadīšanas svētki – Meteņi (Masļeņica)

    

Tabores pagastā dzīvo vairāku tautību cilvēki un cieņā ir jauku tradīciju saglabāšana, svinot svētkus. Meteņi (Masļeņica) ir viens no iemīļotajiem pasākumiem mūsu pagasta iedzīvotāju vidū, jo pēc skarbas ziemas visi ļoti priecājas par pirmajiem siltajiem saules stariem un ar nepacietību sagaida pavasari. Masļeņicas svētki bieži palīdz cilvēkiem aizmirst savas ikdienas rūpes, bērniem ļauj atlikt datorus un telefonus, izslēgt tv pārraides un pulcēties kopā ar savām ģimenēm pie salmu lelles (Masļonas) silta ugunskura.

    Šogad teātrālajā inscenējumā divas draudzenes (lomās – Natālija Pilinoviča un Valentīna Vencele) palīdzēja jaunākajai – Mašai salaulāties ar savu līgavaini – Vaņu (lomās Iļja Vencels) Laulības varētu notikt tikai ar Pavasara atnākšanu, bet, diemžel, Ziema negribēja atstāt savu valsti. Protams, ka uzvarēja labestība un mīlestība, ieradās Pavasaris (lomās Jūlija Pilinoviča) un jaunajam pārim tas ļāva realizēt savu mērķi – salaulāties.

     Izrādes laikā ar skaistajām folkloras dziesmām un jautrajām rotaļām uzstājās pagasta pasākuma viesi – Krievu centra folkloras vokālais kolektīvs “Rusiči”, kuri iesaistīja klātesošus vīriešus savās rotaļās. Apbūra skatītājus ar skaistajām un līksmajām dejām Krievu liceja deju kolektīvs “Balaguri”. Pēc koncerta notika tradicionālās un daudzveidīgas sacensības, cienāšanās ar pankūkām un tēju un, protams, lelles “Masļonas” dedzināšana. Bērni ar prieku vizinājās zirga pajūgā.

Paldies visiem, kas ar savu dalību atbalstīja svētkus!